Atrakcje Bieszczady i okolice

Co sprawia, że okolice Cisnej zyskały popularność wśród osób, które cenią piękno polskich gór? Dla wędrowców to prawdziwy raj pełen urokliwych tras pieszych i zapierających dech w piersiach widoków połonin. Warto tu zaznaczyć, że przez naszą miejscowość wiedzie Główny Szlak Beskidzki. Są tu największe atrakcje turystyczne w Bieszczadach, m.in. rezerwat przyrody Sine Wiry i opuszczona wieś Zawój. Ciekawym celem wycieczek są malownicze jeziorka Duszatyńskie, które według legendy są dziełem rozzłoszczonego diabła. Dla Państwa wygody załączamy listę ciekawych miejsc, które warto zwiedzić, będąc w ośrodku wypoczynkowym „Nad Solinką”.

Bieszczady – znane i mniej znane atrakcje turystyczne

Dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych, cieszy się Bieszczadzka Kolejka Leśna z XIX wieku. Przejazdy odbywają się latem na trasie Majdan – Przysłup a zimą do Balnicy. Na miłośników podróży po torach czekają jeszcze turystyczne drezyny rowerowe. Dużą atrakcją dla zwiedzających Bieszczady i okolice na dwóch kółkach są trasy o różnym stopniu trudności. Natomiast po długim dniu dobrze jest zjeść gorący i smakowity posiłek regionalny. Wieczorem można podziwiać np. nieboskłon w Parku Gwiezdnego Nieba lub wybrać się do Siekieryzady. To kultowy lokal, w którym czuć ducha dawnych zakapiorów, poezji i muzyki.

Górskie i leśne atrakcje dla tych, co kochają Bieszczady

Czy wiecie Państwo, że w Cisnej i jej okolicach bywał jako dziecko Aleksander Fredro? Uważni wędrowcy znajdą tablicę pamiątkową w naszej miejscowości. Jest ona doskonałą bazą wypadową na szlaki, których początki są w Wetlinie, np. na Przełęcz Orłowicza, a z niej na Smerek lub Połoninę Wetlińską, Caryńską lub do Wielkiej Rawki. To tylko niektóre atrakcje turystyczne, które sprawiają, że Bieszczady i okolice przyciągają wędrowców, artystów i rodziny z wręcz magnetyczną mocą. Zapraszamy w gościnne progi naszego ośrodka znajdującego się w sercu tego regionu!


Bieszczadzka Kolejka Leśna
www.kolejka.bieszczady.pl


Wycieczki na Węgry – Miszkolc, Sarospatak


Szlaki i ścieżki piesze w Bieszczadach – Bieszczady Wysokie, Pasmo Graniczne, Wysokiego
Działu, Łopiennik i jego odgałęzienia, Dolina Sanu i Solinki, od Bukowca, Rajskiego, Studennego
po Sianki, Ścieżki Przyrodnicze, Historyczne, Florystyczne.


Wycieczki na Słowację


Zapora wodna w Solinie
www.solina.pl


Festiwal Biegu Rzeźnika
www.biegrzeznika.pl


Rezerwat Sine Wiry


Trasy rowerowe


Jeziorka Duszatyńskie


Bieszczadzkie Spotkania Muzyczne
www.biesczadblues.pl


Drezynami po Bieszczadach
www.drezynyrowerowe.pl


Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką
www.fundacjarozsypaniec.org


Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
www.skansen.mblsanok.pl


Festiwal Natchnieni Bieszczadem
www.natchnienibieszczadem.pl

Park Miniatur – Centrum Kultury ekumenicznej
www.myczkowce.org.pl

Adres

Dołżyca 34,
38-607 Cisna